V sobotu 29. septembra o 19 h. zaznie v rožňavskom evanjelickom kostole dielo Wolfganga Amadea Mozarta REQUIEM d mol pre sóla, zbor a orchester KV 626.
Requiem je posledné Mozartovo dielo, napísané v r. 1791, ktoré už nedokončil. Podľa majstrových zápiskov a odporučení uvedený hudobný monument dopísal jeho žiak Franz Xaver Süßmayr.
V Rožňave takéto veľké dielo v plnom rozsahu a naštudovaní ešte nebolo inscenované. Predstaví sa viac ako 70 účinkujúcich – orchester, spevácky zbor a sólisti Štátnej opery z Banskej Bystrice.
Aj vďaka jedinečnej akustike klasicistického evanjelického kostola sľubuje koncert nezabudnuteľný hudobný zážitok.
Organizuje ho Občianske združenie ALENKA a agentúra BELO HEFLER PRODUCTION v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Rožňava a Mestom Rožňava.

„Som rád, že po vyše roku sa mi podarilo dostať do Rožňavy toto úchvatné Mozartovo dielo. Počúvam ho od mladosti a teraz má pre mňa osobitný nádych,“ uviedol Belo Hefler z občianskeho združenia ALENKA.

Tak ako všetky doterajšie koncerty združenia pod logom červeného motýľa, aj tento bude mať benefičný charakter. Výťažok zo vstupného pôjde pre deti z detského domova.
Vstupenky sú v predaji v rožňavskej Turisticko informačnej kancelárii, v evanjelickom farskom úrade a tiež v sieti Ticketportal.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia