Vo štvrtok sa pokúsime pochopiť (toto) mesto

Uplynulý týždeň v skratke

Vo štvrtok dopoludnia nám veľmi sympatická pani ekonómka Eva Balážová porozprávala v rámci projektu Verejné priestory naživo (VPN) o financovaní v samospráve.Vo štvrtok večer hovorila o tom, ako vytvoriť dobrý rozpočet, a do tretice v piatok dopoludnia o tom, ako si vytvoriť a zrealizovať svoj vlastný projekt. V sobotu sme mali znovu možnosť sledovať fotografie Rožňavčana Gábora Szentpéteryho z jeho ciest v rámci jeho projektu PEOPLEIMEET a fascinovane sme počúvali o jeho stretnutiach s ľuďmi tentoraz v Iráne a o ich (a jeho) príbehoch.

 

Nadchádzajúci týždeň

Pochopiť mesto, rozpoznať princípy a pravidlá jeho fungovania, dešifrovať hranice, v ktorých sa tvoria jeho štruktúry a vytvára jeho identita – napríklad aj na toto potrebujeme človeka s abstraktným, analytickým myslením, človeka vzdelaného v disciplíne zvanej filozofia.

Prof. PhDr. Emil Višňovský, PhD. z Katedry filozofie a dejín filozofie Filozofickej fakulty UK je presne tým človekom, ktorého skrátka treba počuť a počúvať, aby sme prenikli pod povrchy frázovitého mediálneho či politického balastu k niečomu, čo nám pomôže pochopiť a „čítať“ priestor, v ktorom žijeme.

Myslieť nie je hanba ani žiadna zbytočnosť – premýšľanie z nás robí ľudské bytosti, vytvorilo (aj) našu civilizáciu, vďaka nemu žijeme napriek mnohému veľmi dobré časy – a len vďaka mysleniu môžu byť ešte lepšie.

Pozývame Vás na PREDNÁŠKU
Prof. PhDr. Emil Višňovský, PhD.
Pre koho bolo (toto) mesto a pre koho je dnes?

11. 10. 2018 (štvrtok) o 18:00, KC Kláštor

prof. PhDr. Emil Višňovský, PhD. (1975) vyštudoval filozofiu a históriu na FF UK v Bratislave. Pôsobí ako profesor na Katedre filozofie a dejín filozofie na FF UK v Bratislave, a takisto ako samostatný vedecký pracovník v Ústave výskumu sociálnej komunikácie v SAV. Je autorom množstva odborných prác publikovaných doma i v zahraničí. Vo svojej pedagogickej a výskumnej činnosti sa sústredil napríklad na otázky sociálnej filozofie s dôrazom na problematiku ľudskej činnosti, konania či poznania, ako aj filozofiu pragmatizmu a neopragmatizmu, či filozofiu mysle. Súčasťou jeho odbornosti sú aj preklady z anglo-americkej filozofie (napr. J.S. Mill, J.Dewey, R.Rorty a ďalší).

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia