(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Divadlo Theátrum Rožňava pripravuje pre deti základných škôl podujatie pod názvom „Spievané písmenká.“ Stretnutie sa bude konať vo štvrtok 11.10. 2018 o 9:00 hod. v priestoroch knižnice na ul. Lipová č. 3 v rámci projektu Tajomstvá v literatúre II., ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.

Theátrum je malé autorské divadlo. Vychádza z potreby samostatnej tvorby a zúročuje viac ako dvadsať rokov skúseností na profesionálnych divadelných scénach. Jeho predstavenia sú venované prevažne deťom. „Deti vnímajú srdcom, preto tvoríme pre nich všetko s láskou. Našim cieľom je priniesť predstavenia, ktoré deťom umožnia prežiť rôzne emócie, ktoré ich naučia žiť príbehom a neostať ľahostajným voči tomu, čo sa im odohráva pred očami“ rozhovoril sa Peter Szöllös, zakladateľ divadla a dodal „V knižnici predstavíme poéziu v slovenskej tvorbe pre deti, budeme pracovať s textom a hudbou, niečo si prečítame i zaspievame. Bude to veselé dopoludnie, na ktoré sa už veľmi teším.“

Napriek tomu, že podujatie sa bude konať pre detského diváka, tvorcovia nenechávajú nikdy nič na náhodu. Deti sú svojou úprimnosťou a spontánnosťou najnáročnejšími divákmi, ťažko pred ním čokoľvek skryť. „Spievané písmenká“ sa budú konať vo štvrtok 11.10.2018 v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č.3 v dopoludňajších hodinách. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj: http://www.divadlotheatrum.sk

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia