19. – 21. október 2018
Dom tradičnej kultúry Gemera
Rožňava, Betliarska 8

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pre veľký záujem aj v tomto roku organizuje víkendový kurz tkania, ktorý sa uskutoční 19. – 21. októbra 2018 v Dome tradičnej kultúry Gemera.

Účastníci na kurze získajú základné znalosti o tradíciách tkania, druhoch tkanín, vzorovaní a využití tkanín v súčasnosti. Zdokonalia sa v tkaní rôznymi druhmi väzieb, vzorovaní tkanín preberaním, brožovaním a ažúry, ale aj v zabezpečení všetkých prípravných prác  tkania, ako je snovanie a navíjanie osnovy na krosná.

Kurz bude viesť skúsená lektorka – známa tkáčka Ľubomíra Žilková z Kokavy nad Rimavicou, ktorá sa tkaniu venuje už takmer dve desaťročia. „Ľubomíra Žilková pri tkaní využíva prírodný materiál – ľan, ktorý jej tak prirástol k srdcu, že pred niekoľkými rokmi sa rozhodla ľan sama pestovať a tradičným spôsobom spracovávať,“ upresnila Valéria Munková z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Komu je určený víkendový kurz? Všetkým milovníkom tradičného textilného remesla, ktorí si chcú prehĺbiť už nadobudnuté vedomosti alebo si obnoviť skúsenosti  získané v mladosti od svojich rodičov, či starých rodičov.

 Ak Vás naša ponuka zaujala neváhajte a prihláste sa, objavte v sebe ukryté zručnosti, ktoré budete môcť ďalej rozvíjať v našom tkáčskom klube, ktorý pôsobí pri Gemerskom osvetovom stredisku v Rožňave.

Víkendový kurz tkania sa koná v rámci projektu „Natkajme si plátna“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Info:
Valéria Munková
Gemerské osvetové stredisko Rožňava
0915 884 135, 0905 939 691
munkova@gos.sk
www.gos.sk, fb.me/gos.roznava

Účastnícky poplatok: 50,- €

V cene kurzu je zahrnutá práca lektora, pracovné pomôcky a nástroje, materiál a občerstvenie. Vzhľadom k menšej skupine účastníkov, garantujeme individuálny prístup lektora ku každému účastníkovi.

Záväzné prihlášky prijímame do 15.10.2018 (počet záujemcov limitovaný).

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia