23. január 1945. Do tohto dátumu Rožňavčania zažívali hrôzy vojny, ktoré im hlboko zasiahli do života. Našťastie prišiel deň, keď zvíťazila sloboda. Ľudia po ťažkých bojoch začali prežívať krajšie a šťastnejšie chvíle. Je nemožné obyčajnými slovami opísať toto veľké množstvo ľudských tragédií a utrpenia, ktoré sa postupom času stáva čoraz vzdialenejšie pre mladú generáciu, ktorá toto vojnové šialenstvo nikdy nezažila. Je našou povinnosťou pripomínať si tieto udalosti. Rok čo rok prichádzame na Námestie baníkov k pamätnej tabuli, aby sme vzdali úctu tým, ktorí priniesli tu najkrutejšiu obeť – svoj život. Dňa 23. januára 2018 si mesto Rožňava pripomenulo výročie oslobodenia mesta od dátumu, ktorý označuje v kalendári mesta už 73 rokov slobodného a mierového života a je to dátum, ktorý by si mali pamätať všetci Rožňavčania.
Na námestie prišli v tento deň vzdať hold  nielen zástupcovia mesta či organizácií, ale aj školáci, ktorým je dôležité tieto tragické a bolestivé avšak významné medzníky pripomínať, aby táto chvíľa bola mementom a poučením pre súčasnú i budúcu generáciu.
Primátor mesta Pavol Burdiga v príhovore vyjadril úprimné a hlboké poďakovanie nielen padlým vojakom za oslobodenie nášho mesta, ale aj všetkým prítomným, ktorí si vážia slobodu, mier a šťastie našich občanov. S vojenskými poctami a položením vencov a kytíc si prítomní tohto pietneho aktu uctili nevinné obete.
Česť ich pamiatke !

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia