Dôležitá zásada – pravidelnosť

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja privíta v utorok 5.marca 2019 o 17:00 hod., na ul. Lipová č. 3, členov Klubu otužilcov – Gemerskí ĽadoBorci. Podujatie spojené s prezentáciou sa uskutoční pre širokú verejnosť v rámci Týždňa slovenských knižníc.

Otužovanie. Už po prečítaní tohto slova mnohých strasie od zimy. K účinným spôsobom, ako posilňovať imunitu, patrí práve spomínané otužovanie. Súčasťou je pravidelný pobyt vonku za každého počasia, studené alebo striedavé sprchy. Pravidelnosť je jednou z dôležitých zásad otužovania.

Gemerskí ĽadoBorci sa začali stretávať v septembri 2017 na Indiánskom jazere v Rožňave“ rozhovorila sa Lillian Bronďošová, členka tímu otužilcov z okresu Rožňava. Postupne sa pridávali ďalší odvážlivci a k dnešnému dňu máme v okrese približne 30 členov. Ponárame sa a plávame najmä v rybníku v Betliari, ale aj na Dedinkách, na Úhornej, vieme sa však vyšantiť aj v rieke Slaná“ dodala.

K trom „P“ – pravidelnosť, postupnosť a primeranosť pridala p. Bronďošová ešte jedno „P-é“ PRIATEĽSTVO ľadových medveďov. „Na Slovensku je nás veľmi veľa. A my sme hrdí, že Gemerskí ĽadoBorci patria do veľkej slovenskej rodiny ľadových medveďov, ktorí posúvajú svoje vlastné hranice.“

Imunita. V posledných týždňoch potrápila asi každú vekovú kategóriu. „V rámci Týždňa slovenských knižníc chceme verejnosti ponúknuť v Rožňave možnosť zoznámiť sa s rôznymi klubmi, ktoré združujú ľudí určitých záujmov. V utorok 5.marca 2019 to budú „Gemerskí ĽadoBorci“, ktorých spája láska k otužovaniu a plávaniu v studenej, ba priam ľadovej vode“ prezradila pracovníčka knižnice Tímea Bagačková-Zollerová „Účastníci tohto výnimočného stretnutia sa od samotných členov v spomínaný deň budú môcť dozvedieť, prečo je dôležité otužovanie, ako začať, aké má účinky na organizmus, čoho sa vyvarovať, kde hľadať rady a pomoc.“

Patríte k tým, čo ešte stále váhajú sprchovať sa studenou vodou, resp. je vám lepšie sedieť v teple na gauči, ako ísť si zabehať za každého počasia? Skúste sa premôcť a prijmite pozvanie do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, ul. Lipová č. 3 v utorok 5.marca 2019 o 17:00 hod. na stretnutie s otužilcami – Gemerskými ĽadoBorcami, ktorí Vám poradia, ako naštartovať odvahu, aby sa Vám raz imunitný systém za to odvďačil. Tešíme sa na Vás! Vstup je voľný.

 

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 17

Zdroj : https://primar.sme.sk/c/6078249/ako-sa-otuzovat.html

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia