Pozvali sme aj tých najmenších

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja začne 20. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc v pondelok 4.marca 2019 o 8:00 hod. so spisovateľkou Ivonou Ďuričovou, ktorá pochádza z obce Rožňavské Bystré a svoju knižnú tvorbu predstaví pod názvom Fešandy pandy a ostatní kamaráti.

Ivona Ďuričová po skončení gymnázia vyštudovala Vysokú školu poľnohospodársku v Nitre a odišla do Bratislavy, kde momentálne žije a tvorí. Do literatúry vstúpila zbierkou Básnenie. Nasledovali knihy pre dospelých a napokon sa rozhodla písať aj pre deti. „Deti sú prevažne veselé, spontánne, úprimné, hravé“ povedala Ivona Ďuričová. „V básničkách sa im páči rým aj rytmus a ja sa snažím im napísať veselé a vtipné básničky, ktoré si ľahko zapamätajú a niečo sa pri nich aj naučia“ dodala.

Ivona Ďuričová navštívila knižnicu v Rožňave presne pred štyrmi rokmi. Besedy sa vtedy zúčastnili deti základných škôl. Teraz sú naplánované dve a jedna z nich bude pre deti materských škôl. Svoju tvorbu uverejňovala aj v časopise Zvonček a Maxík, za čo dostala aj ocenenie. V deviatom ročníku najväčšej čitateľskej ankety Panta Rhei Awards sa kniha Ivony Ďuričovej Zvieratká z abecedy umiestnila v kategórii Slovenská detská kniha roka 2017 na 2.mieste. Popri písaní pre deti, tvorí aj pre dospelých a venuje sa rodine, hudbe, maľovaniu  a fotografovaniu.

Týždeň slovenských knižníc sa uskutoční v dňoch 4. – 10. marca 2019 pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých. Týmto podujatím štartujeme v knižniciach mesiac, ktorý je už tradične zameraný o čosi viac, ako po ostatné mesiace, na knihu a čítanie. Príďte preto podporiť množstvo zaujímavých aktivít, ktoré Vám v tom týždni pripravila Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. V pondelok 4.marca 2019 príde medzi malých, už či budúcich, čitateľov spisovateľka Ivona Ďuričová na besedu, ktorú sme nazvali Fešandy pandy a ostatní kamaráti.

 

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 17

Zdroj:
http://www.litcentrum.sk/rozhovory/ponorit-sa-do-detstva
https://majgemer.sk/gemer/poezia/vydavatelstvo-daxe-a-redakcia-casopisu-maxik-udelili-pani-ivone-duricovej-vyrocnu-cenu-za-poeziu
https://www.martinus.sk/authors/ivona-duricova
http://slovenka.zenskyweb.sk/clanok/40116-panta-rhei-awards-rozdali-ocenenia-najvacsej-citatelskej-ankety

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia