Chceme hrad, nie spaľovňu!

My, obyvatelia Gemera, sme znepokojení a znechutení prístupom kompetentných k rekonštrukcii národnej kultúrnej pamiatky a národného klenotu, ktorým hrad Krásna Hôrka pre nás a nielen pre nás, je.

Taktiež sme znepokojení a znechutení tým, aké ľahké je pre nejakého cudzieho investora prísť do nášho kraja a „vybaviť si“ zámer postaviť spaľovňu odpadov. V kraji plnom historických a kultúrnych pamiatok a jaskýň, neďaleko národného parku Slovenský kras, v jednom z najkrajších kútov Slovenska!

Spoločnosť Hôrka Power s.r.o. so sídlom v Kokave nad Rimavicou a konateľom v Čechách sa totiž rozhodla, že na hranici troch našich obcí – Krásnohorského Podhradia, Krásnohorskej Dlhej Lúky a Lipovníka postaví spaľovňu smetí, odborne nazvanú splyňovacia elektráreň.

Keďže absolútne nesúhlasíme s týmto zámerom, rozhodli sme sa odmietnuť ho formou petície, a aj formou tohto protestu, ktorým chceme upozorniť kompetentných na to, že názor širokej verejnosť sa nemá ignorovať!

Týmto protestným podujatím vyjadrujeme náš nesúhlas so zámerom nadobro zničiť región, známy nespočetným množstvom prírodných a kultúrnych krás, a nádherných pamätihodností aj preto, lebo chceme príslušné orgány dôrazne upozorniť, že v našom kraji žiadnu spaľovňu smetí nechceme!

Zármutok nad zničenou pamiatkou, rozčarovanie nad odďaľovaním rekonštrukčných prác a najnovší zámer výstavby spaľovne odpadu vyvolal rozčarovanie a hnev – hnev tunajších obyvateľov, ale aj všetkých ostatných, ktorým na Gemeri záleží.

Žiadame o urýchlenie rekonštrukcie nášho hradu, ktorý je najvýznamnejšou pamiatkou, nielen pre
región Gemera ale aj pre všetkých občanov Slovenska a žiadame kompetentných aby nezmyselný
nápad s výstavbou spaľovne okamžite, zákonným spôsobom, zastavili.

 

Preto všetkých pozývame na protest, ktorý sa uskutoční už tento piatok, 22.marca 2019, so začiatkom o 16.00, na hlavnom ťahu štátnej cesty 1/16 – medzinárodné označenie E 571, v smere Košice – Rožňava v katastri obce Lipovník. Prosím, príďte v čo najhojnejšom počte, aby hlas
občanov nemohol byť ignorovaný!

 

Katarína Prékopová – osoba poverená na kontakt s orgánom verejnej správy, za petičný výbor „Chceme Gemer bez spaľovne“

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia