Do rožňavskej nemocnice príde 2.apríla zaspievať Tomáš Bezdeda a na jeden deň sa tak stane dobrovoľníkom projektu Krajší deň!

O čo v projekte ide? Zaškolení dobrovoľníci, ktorými sa môžete stať aj Vy, nezištne venujú časť svojho voľného času pacientom na detskom oddelení a oddelení dlhodobo chorých, teda práve tam, kde pacienti najviac potrebujú povzbudenie či podporu. Hlavným cieľom je spríjemniť im chvíle v nemocnici a prinášať pozitívnu atmosféru na oddelenia i do pacientskych izieb.

Radi by sme Vás pozvali na slávnostné predstavenie projektu Krajší deň, ktoré sa uskutoční v utorok 2. apríla o 11.00 h v jedálni rožňavskej nemocnice (blok B na prízemí).

Ambasádor projektu Tomáš Bezdeda zároveň odohrá v jedálni nemocnice malý koncert. Následne spoločne navštívime pacientov na oddeleniach, kde projekt prebieha a kde sa im budú venovať so svojím zaujímavým programom dobrovoľníci. Na detskom oddelení napríklad odohráme rozprávku.

Slávnostného predstavenia projektu sa zúčastní aj autorka a garantka projektu Tatiana Kosťová, riaditeľ nemocnice Dušan Suchý a primári jednotlivých oddelení, ktorí Vám povedia, ako projekt pomáha pacientom. Dobrovoľníci Vám zase radi prezradia, čo počas pomáhania v nemocnici zažili a aké sú ich dôvody pre dobrovoľníctvo.

Vďaka projektu Krajší deň nemocnica už nie je iba miestom, kam prichádzajú chorí s obavami či budovou, kam smú vstúpiť len lekári a sestry či príbuzní pacientov. Stala sa prostredím, ktoré je komunitné, otvorené všetkým, ktorí chcú pomôcť ostatným. Stala sa miestom, kde sa dejú pekné veci, kde ľudia debatujú o tom, čo sa deje v ich regióne, kde pacienti zažijú koncert, kde sa hrá človeče v jedálni, v izbách diškurujú mladí so seniormi o tom, čo zažili na diskotéke či vysvetľujú dôchodcom, ako si nájdu informácie na internete. Ľudia v regióne, kde sa nemocnica nachádza, majú zrazu k sebe bližšie, stanú sa dobrovoľníkmi a často takto prídu psychicky podporiť suseda, milú predavačku v obchode, ktorá už nevládze sama poraziť chorobu alebo úplne cudzích ľudí, lebo chcú svoj čas tráviť zmysluplne. Robia to nezištne a vo svojom voľnom čase, ktorí by mohli venovať sami sebe. Nemocnica sa tak na hodinu či dve, tri denne stáva komunitným centrom, kde sú si ľudia z regiónu oporou jeden druhému.

Projekt Krajší deň už prebieha vo viacerých nemocniciach siete Svet zdravia. Takto vyzeralo jeho otvorenie vo svidníckej a spišskonovoveskej nemocnici: https://www.youtube.com/watch?v=gEhDTpkqSdQ&t=1s

Viac o projekte sa dočítate na www.krajsi-den.sk.
Tešíme sa na Vás.

Prosíme o potvrdenie Vašej účasti.

Jana Fedáková
Komunikačný špecialista
ProCare a Svet zdravia
Digital Park II, Einsteinova 23
851 01 Bratislava

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia