Spriaznené duše

 

Ďalší člen rodiny by bez pomoci nemohol existovať

 

 

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravila pre širokú verejnosť v utorok 25.6.2019 v čase medzi 14:00 a 17:00 hod.  stretnutie detí i dospelých a ich domácich miláčikov na dvore knižnice.

 

„Rozhodli sme sa zorganizovať stretnutie detí a ich zvieratiek na dvore našej knižnice, aby sme posilnili pozitívny vzťah detí (ale aj mládeže a dospelých) k prírode a všetkému živému. Deti prirodzene inklinujú k láske ku zvieratkám. Chceme zároveň ukázať, že čítanie je zábava a chodiť do knižnice môže každý, nielen kvôli knihám“ priblížila netradičné podujatie v knižnici pracovníčka Tímea Bagačková Zollerová, ktorá iniciovala toto stretnutie. „Budú pripravené stanovištia, kde budú deti musieť splniť rôzne úlohy. Napríklad  zvieratko bude musieť splniť určitý príkaz, dieťa nájde odpoveď na otázku v niektorej knihe a pod. Za každú splnenú úlohu majiteľ zvieratka dostane inú pečiatku, za plný počet pečiatok dostane členské v knižnici zdarma“ dodala pracovníčka.

Areál knižnice sa zmení aj na malú miničitáreň pod holým nebom, kde budú vystavené knihy a časopisy na danú tému, deti aj dospelí si budú môcť posedieť a niečo si prečítať, alebo aj požičať.

V prípade priaznivého počasia sa budú môcť prítomní stretnúť aj s členmi OZ Život je pes a pracovníčky z predajne chovateľských potrieb Haumňauss poradia so starostlivosťou o zvieratká.

 

Psy, mačky, dokonca aj nenáročné akváriové rybičky majú na ľudí upokojujúci a ozdravný účinok. Zanedbateľný nie je ani ich vplyv na rozvoj našich pozitívnych vlastností, ako sú starostlivosť a zodpovednosť vo vzťahu k iným živým bytostiam.

Prijmite pozvanie na prvé netradičné podujatie detí, dospelých a ich domácich miláčikov, ktoré sa uskutoční v utorok 25.6.2019 v čase medzi 14:00 a 17:00 hod. na dvore Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, ul. Lipová č. 3. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční.

 

 

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia