Už 14. ročník obľúbeného letného podujatia prinesie pod Hrad Krásna Hôrka atmosféru stredovekého života i historických bojov. Program sa v prvú augustovú sobotu (3.8.) začína predpoludním a ukončí ho zatvorenie brán vo večerných hodinách. Krásnohorské hradné hry sú aj tohto roku jedným z TOP podujatí Košického samosprávneho kraja.

„Krásnohorské hradné dni patria medzi najväčšie historické podujatia v Košickom samosprávnom kraji a na Slovensku, a preto si zaslúžia našu podporu. Raz v roku máme možnosť preniesť sa do obdobia stredoveku a zažiť atmosféru historických bojov. Pridanou hodnotou tohto podujatia je aj to, že prenecháva priestor lokálnym remeselníkom, ktorí tu vedia prezentovať svoje tradičné výrobky. Som rád, že aj takýmto spôsobom môžeme podporovať tradičnú remeselnú výrobu a miestnych podnikateľov pôsobiacich v cestovnom ruchu. Verím, že či sa návštevníci k hradu Krásna Hôrka vyberú zblízka alebo zďaleka, rozhodne sa sem ešte vrátia,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Krásnohorské hradné hry patria k obľúbeným rodinným podujatiam, a to najmä vďaka bohatému programu, ktorý chytí za srdcia aj detských návštevníkov. Čaká na nich tradičné dobývanie slameného hradu Slamburg, historický tábor, sokoliari, drevený kolotoč, ukážky historických súbojov, ale aj možnosť stať sa rytierom. Veľkým lákadlom je česká divadelná a kaskadérska spoločnosť Štvanci. „Štvanci majú na konte množstvo šermiarskych, jazdeckých, ohnivých i svetlených show. Táto umelecká skupina sa tiež zúčastňuje natáčania historických filmov či dokumentov, účinkovala aj vo filmoch Bathory či Johanka z Arku,“ hovorí organizátor Peter Legnár z OZ Tri ruže. V programe je ďalej remeselnícky trh v podaní gemerských remeselníkov, nové gurmánske špeciality, pravý rytiersky či lukostrelecký turnaj, delostrelci i večerná hudobná bodka – kapela Massriot s lídrom Robom Šimkom.

Pre pohodlný presun do dejiska podujatia vypraví organizácia Košice Región Turizmus z metropoly východu mimoriadny vlak. Zo železničnej stanice v Košiciach vyrazí o 8:00 a nazad pôjde o 16:09. Lístky si možno kupovať online na webe www.terraincognita.sk.

Organizátori pre pohodlný presun návštevníkov pripravili aj kyvadlovú autobusovú dopravu medzi rožňavskou autobusovou stanicou a areálom. „Autobus bude zo stanice odchádzať každú hodinu od 9:30. V troch časoch (o 9:30, 10:45 a 14:45 zájde po návštevníkov aj na Železničnú stanicu Rožňava. Z areálu pod hradom bude premávať vždy na celú, a to od 10:00 až do 22:00 vrátane. Spoje o 15:00, 17:00 a 21:00 zájdu na železničnú stanicu v Rožňave,“ uviedol P. Legnár. Cestovný poriadok nájdete v prílohách pod textom tlačovej správy.

Lístky na Krásnohorské hradné hry si možno kúpiť priamo na mieste za 7 eur, cena v predpredaji je však výhodnejšia – 4 eurá. Deti do 12 rokov majú vstup bezplatný. Predpredaj funguje na webe www.terraincognita.sk a tiež v rožňavskej Turistickej informačnej kancelárii na Námestí baníkov 32 a v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia