Malá ríša v Rožňave

 

Kino Apollo, Betliarska 8, Rožňava

 

 

Gemerské osvetové stredisko (GOS), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v kine Apollo v Rožňave, ktoré prevádzkuje, pripravilo v spolupráci s tvorcami premiéru filmu Malá ríša.

 

Nová slovenská romantická dráma s medzinárodným hereckým obsadením vznikla v Slovensko – Islandskej koprodukcii. Autori príbeh vsadili do obdobia druhej svetovej vojny, ale univerzálny a platný je v každej dobe či prostredí. Je totiž o zlých časoch. O dobe plnej krutosti, ktorá sa už opäť rozlieza svetom. Hlavnými hrdinami filmu sú mladá Eva, ktorá počas vojny pracuje v továrni a jej muž Jack, ktorý sa ako dezertér vrátil domov ukryť. Protikladom je arogantný továrnik Bar a ambiciózna, záhadná a všetkého schopná Cat, ktorá pozná jeho minulosť.

 

Postavu Evy stvárnila švédska herecká hviezda Alicia Agneson známa zo seriálu Vikingovia, v hlavných úlohách účinkujú aj britský herec Lachlan Nieboer a americký Brian Caspe. Zo slovenských hercov sa vo filme predstaví napríklad Ján Jackuliak, ale aj neherec Attila Végh. Réžiu mal na starosti Peter Magát, ktorý niekoľko rokov žil v Londýne.  Autorkou a interpretkou emotívnej titulnej piesne k filmu Zachovám si svoju tvár je Sima Martausová.

Štáb našiel vhodné scény na Gemeri – vo františkánskom kláštore v Rožňave, či v továrni v Nižnej Slanej, v bývalej baníckej kolónii na Betliarskej Maši, ale aj v neďalekom Štóse a Slavošovskom tuneli. Pôsobivé sú aj lokality Španej Doliny pri Banskej Bystrici.

 

„Autori na premiéru pozývajú s otázkou, či pomáha lož prežit? Odpoveď sa dozvieme vo filme. A zaujímavosti zo zákulisia nakrúcania filmu sa dozvieme priamo od tvorcov, ktorí osobne film v Rožňave uvedú,“ informuje Anežka Kleinová, manažérka kultúry GOS.

 

Premietanie sa uskutoční vo štvrtok 28. novembra 2019 od 19.00 hod. v kine Apollo (Betliarska 8, Rožňava). Film je v anglickom znení so slovenskými titulkami, vhodný od 15 rokov, trvá 108 minút, vstupné 3,- €. Diskusia s autormi bude po premietaní, pre záujemcov je pripravená aj prehliadka priestorov františkánskeho kláštora na námestí v Rožňave, kde sa niektoré scény nakrúcali.

 

 

 

Kontaktná osoba:
Anežka Kleinová, manažérka kultúry GOS
Betliarska 8, Rožňava
kleinova@gos.sk, 0905 919 431

Worlds Top Ten Desktop Backgrounds for Space & Sky Pictures

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia