Život pozostáva z neopakovateľných chvíľ,

v mnohých je  tímová spolupráca

na nezaplatenie.

 

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja v posledný deň prvého mesiaca roku 2020 pripravila pre širokú verejnosť kurz fotografovania v spolupráci s Krisztiánom KálimKalis photography. Úvodné stretnutie s lektorom sa uskutoční 31.1.2020 o 17:00 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. č.3.

 

Fotografia, hlavne v dnešnom svete, je aktívnou súčasťou nášho života. Život pozostáva z neopakovateľných chvíľ a v niektorých prípadoch je tímová spolupráca na nezaplatenie. Nájsť najjednoduchší spôsob, ako sa naučiť fotografovať, nebýva ľahké. Mnohokrát sa uspokojíme s tým, čo sme stihli zachytiť, no výsledok nie vždy je k našej spokojnosti.

Krisztián Káli dlhé roky pôsobil v Bratislave, kde získal potrebné skúsenosti v oblasti grafického dizajnu a marketingu v praxi. „V oblasti marketingu pôsobím od svojich osemnástich rokov, kedy som ako začínajúci marketingový manažér mal možnosť realizovať sa v rôznych projektoch a zároveň prinášať tvorivé nápady pre spoločnosti, v ktorých som pracoval“ prezradil Krisztián na podujatí v knižnici, ktorého sa zúčastnil v rámci prezentácie kníh jeho priateľa a pokračoval „Už od detstva som mal blízky vzťah aj k fotografovaniu. Môj otec dlhé roky pôsobil ako profesionálny fotograf a ja som tiež mal túžbu realizovať sa aj v tejto oblasti. Prijal som teda ponuku pomôcť pri fotografovaní, resp. „učiť fotografovať“ aj začiatočníkov alebo tých, ktorí sa chcú v tom zdokonaliť.“

„Táto myšlienka vznikla po návrhu pána Krisztiána Káliho, ktorý sa fotografovaniu venuje profesionálne a rád by sa o svoje znalosti podelil aj s inými ľuďmi“ povedala pracovníčka knižnice Tímea Bagačková Zollerová a v krátkosti ešte dodala „Veríme, že to bude ponuka, ktorá zaujme nielen našich čitateľov, ale aj širokú verejnosť. Kurz bude vhodný aj pre úplných začiatočníkov a pre všetky vekové kategórie.“

 

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Krisztiánom Kálim ponúka širokej verejnosť stať sa absolventom fotografických kurzov, ktoré vo forme praktických ukážok naučia účastníkov, ako využívať maximum z fotoaparátu. Úvodné stretnutie sa uskutoční 31.1.2020 o 17:00 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. č.3.

 

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 17

Zdroj:
www.kalisphoto.eu
www.kalislook.com

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia