Rožňavský fotoklub Pix – XL oslavuje výstavou v Baníckom múzeu v Rožňave 10 rokov svojej činnosti

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás pozýva na jubilejnú výstavu fotoklubu Pix – XL do priestorov Galérie Baníckeho múzea.

Rožňavský Pix-XL fotoklub bol vysnívaný už pred desiatimi rokmi. Písal sa rok 2010 keď traja kamaráti „blúdili“ Silickou planinou. Príroda vždy ponúka „niečo krásne“ a myšlienka vytvorenia klubu sa sformovala práve tu niekde medzi škrapmi krasu.

Fotografia je pre nás každodennou súčasťou, no zároveň niečím výnimočným, aj preto klubové narodeniny oslavujeme spoločnou výstavou. Klubová jubilejná výstava je rozmanitá žánrovo aj tematicky, veď spoločne vystavujú viacerí členovia, ktorých uplynulý čas inšpiroval tvoriť rôzne fotografie no zároveň ich fotografia spája,“ povedal jeden zo zakladajúcich členov fotoklubu Pix – XL a jeden z vystavujúcich, Štefan Kesi.

Výstava sa uskutoční pri príležitosti 10. výročia založenia fotografického klubu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu s Covid – 19 bude výstava sprístupnená bez vernisáže, avšak organizátori pripravujú pre širokú verejnosť jej finisáž, ktorá bude spojená s komentovanou prehliadkou priamo vo výstavných  priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave. Termín finisáže bude včas oznámený a komunikovaný smerom k návštevníkom.

Výstavu si môžete pozrieť od 28. mája 2020 do 18.septembra 2020 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave.

 

Andrea Gibasová

Pix-XL fotoklub Rožňava


Kontaktná osoba:
Róbert Šimko
Manažér kultúry
Banícke múzeum v Rožňave

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia