Banícke múzeum v Rožňave, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, sa ani tento rok nezaobíde bez tradičného Múzejného dňa. Uskutoční sa v piatok 18. septembra od 9:00 do 17:00 v Zážitkovom centre SENTINEL na Šafárikovej 43. Témou budú prírodné pamiatky, zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Múzejný deň každoročne pripravujeme pre žiakov materských, základných aj stredných škôl. Štandardne sa koná v polovici mája, vždy v piatok pred Nocou múzeí a galérií. Tohtoročná Noc múzeí však bola pre pandémiu preložená a jej nový termín je až v polovici novembra. Aj vzhľadom na počasie sme sa preto rozhodli zorganizovať Múzejný deň UNESCO samostatne v septembri,“ informoval riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

Múzejníci pripravili bohatý program, v ktorom si okrem prednášok, prehliadok expozícii a Geologickej bádateľne budú môcť účastníci vyskúšať jazdu banským vláčikom a mnoho interaktívnych aktivít. Do programu sa zapoja aj ďalšie organizácie Košického samosprávneho kraja a partnerské zariadenia. Napríklad Stredná zdravotnícka škola predvedie poskytnutie prvej pomoci pri úrazoch v prírode, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave zas pripravila výstavu publikácií pamiatok na Gemeri, ktoré sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Obrovským lákadlom pre mladých návštevníkov bude aj ukážka jaskyniarskej techniky jaskynnou záchrannou skupinou Arachnos či lezecká stena, ktorú poskytne Klub horských športov Kras.

Viac informácií o aktivitách, podujatiach a výstavách Baníckeho múzea v Rožňave nájdete na www.banmuz.sk.

 

Tešíme sa na vás!


Kontaktná osoba:
Róbert Šimko
Manažér kultúry
Banícke múzeum v Rožňave
Email: info@banmuz.sk

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia