MILÍ DIVÁCI

Ďakujeme, že nás podporujete Vašimi 2% z daní…

Dovoľte nám, aby sme Vás oslovili o zachovanie priazne pre naše i Vaše divadlo ACTORES, ktoré je súčasťou duchovného života nielen na Gemeri už 27 rokov.

Epidemiologická situácia nielen na Slovensku významným spôsobom ovplyvnila naše i Vaše profesijné a súkromné životy. Minulý rok bol v histórii divadla, ale azda v celom segmente kultúry najnáročnejší. Dostali sme sa do situácie, keď sme museli zavrieť náš stánok kultúry, obmedziť akúkoľvek činnosť a nemôcť naživo i verejne vystupovať.

Napriek tomu sme v premiére uviedli – inscenáciu pre deti a mládež STROJ ČASU (september 2020), obnovenú premiéru PIPPI DLHÁ PANČUCHA (Premiéra 8. marec 2020) či zimný príbeh pre malých aj veľkých ARTHUROVA KAPELA (Premiéra 4.12.2020) – odvysielané aj online prostredníctvom Mestského televízneho štúdia RVTV a prostredníctvom youtube.

Stabilizácia divadla je v týchto zložitých časoch dôležitá a našim zámerom je pri otvorení divadelnej sály ponúknuť rôznorodé umelecké a kultúrne podujatia pre deti, mládež a dospelého diváka.

ACTORES V ROKU 2021

Divadlo ACTORES v roku 2021 plánuje:

UVIESŤ 3 súčasné tituly

  • KTO SA BOJÍ ZOMBIE? / od dánskeho dramatika Ch. Lollikeho,
  • BITKY / od bardov súčasného francúzskeho absurdného divadla J. – Michela Ribesa a R. Topora,
  • PROFESOR / premiéru hororovej komédie J. Dysona a A. Nymana,

Inscenácie predstavujú výrazné obohatenie repertoáru divadla a zároveň cenné dramaturgické objavy pre slovenské divadelníctvo. Jednotlivé hry sú písané súčasným dramatickým jazykom, čo tvorí kreatívny potenciál pre inscenačný tím s možnosťami obohatenia jednotlivých jeho členov o nové postupy a metódy. Zároveň texty komunikujú s divákom o vážnych a aktuálnych spoločenských otázkach, ako sú zneužívanie psychológie strachu a neurotického pocitu viny (Profesor), zapredanie morálnych hodnôt a medziľudskej epmatie v mene konzumu a bezpečného blaha (Kto sa bojí zombie?) či o nemožnosti medziľudskej komunikácie, straty lásky a barbarských spôsobov „civilizovanej“ Európy (Bitky). Cieľom je systematicky a komplexne reflektovať našu súčasnosť a ponúknuť divákovi pálčivú a kontroverznú sondu aj do slovenskej spoločnosti.

  • STRECHA 2021 – opäť v priebehu celého roku 2021 v pravidelnom mesačnom harmonograme zjednotenie a prinášanie rôznorodej kultúry, nevynímajúc kreatívne podujatia pod jednu „strechu“ divadla. Bohužiaľ obávame sa opatrení a tak si myslíme, že tento projekt sa aktívne začne až na jeseň 2021 aj s pouličnými predstaveniami.
  • CESTA ZA ROZPRÁVKAMI – Jubilejný 20. ročník známeho cyklu pokračuje aj v roku 2021 – Projekt, kde sa detský divák po uvední rozprávkových inscenácií môže stretnúť s hercami, vstúpiť na javisko, pozrieť si kulisy, bábky, či masky a získať podpis herca na kartičku. Kartička následne putuje do zlosovania, aby v decembri Mikuláš odovzdal darčeky deťom, ktoré divadlo pravidelne navštevujú.

Záverom sa nám dovoľte aj v roku 2021 uchádzať o Vašu priazeň prostredníctvom 2% z Vašich daní.

Za Vašu podporu vopred ďakujeme!

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2%:IČO: 31298141
Právna forma: občianske združenie
Názov: Občianske združenie ACTORES
Adresa: Šafárikova 20, 048 01 RožňavaTím DIVADLA ACTORES

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia