Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sa tak ako po minulé roky zapája do medzinárodnej iniciatívy projektu Noc múzeí a galérií. Aj vďaka postupnému uvoľňovaniu hygienických opatrení múzeum otvorí svoje brány širokej verejnosti v rámci Noci múzeí a galérií, v sobotu 15. mája 2021 od 14:00 do 21:00.

Pre návštevníkov si múzejníci pripravili zaujímavé prehliadky expozícií a výstav priamo v Rožňave. Za zvýhodnené vstupné si vychutnajú celý areál Zážitkového centra Sentinel, kde v rámci prehliadky bude na banskej železničke voľne sprístupnená nová atrakcia, dioráma Banskej štôlne Alexander. V cene lístka bude okrem toho zahrnutá aj prehliadka Historickej expozície – prezentačného múzejného depozitára na Šafárikovej 31,  ako aj prehliadka aktuálnych výstav v Galérii na Nám. baníkov 25 (Divadelná Rožňava – Rozsnyói színházi élet, Viktória Baffy Zatrochová: AFFECTUS ET MOTUS  – BABY VERSION).

Na najmenších v múzeu čaká tradičné lákadlo, a to jazda banským vláčikom v areáli ZC Sentinel. Vláčik tentoraz už bude mať zástavku v novootvorenej banskej štôlni, kde sa sediac vo vagónoch zážitkovým spôsobom oboznámia s pracovným prostredím v bani. Okrem dospelých návštevníkov k nám do múzea pozývame aj rodičov s deťmi; aj z toho dôvodu sme sa rozhodli poskytnúť vstupné pre deti do 10 rokov úplne zdarma,“ dodal riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.

Sme veľmi radi, že po prestávke, kedy župné kultúrne zariadenia pripravovali aktivity prevažne online, sa ich brány opäť otvorili pre návštevníkov. Do tejto medzinárodnej aktivity sa tento rok zapoja takmer všetky naše múzeá a galérie, ktoré pripravili približne 30 aktivít. Niektoré budú prebiehať v online priestore, no niektoré si budú môcť návštevníci pozrieť aj osobne. Pozývame preto všetkých, aby podporili kultúru a zažili opäť na vlastnej koži Noc múzeí a galérií,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

 

Patronát nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Pri vstupe do všetkých prevádzok chceme všetkých účastníkov poprosiť o prísne dodržiavanie platných bezpečnostných opatrení.

Viac informácií sa dozviete na oficiálnej webstránke Baníckeho múzea v Rožňave, www.banmuz.sk.

Tešíme sa na Vás


Kontaktná osoba:
Róbert Šimko
Manažér kultúry
Banícke múzeum v Rožňave
Email: info@banmuz.sk

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia