Oslávte s nami 5. výročie otvorenia interaktívnej Expozície baníctva a hutníctva Gemera

 

Aj tento rok v rámci 19. ročníka Európskej noci múzeí a galérií Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, srdečne pozýva všetkých do svojich expozícií zažiť nevšednú a čarovnú atmosféru múzea.

Pre toto podujatie, ktoré sa uskutoční v čase od 16:00 hod. do 23:00 hod., múzejníci pripravili bohatý program. Návštevníci múzea ho budú môcť zažiť v jeho troch prevádzkach. V Zážitkovom centre Sentinel budú mať rodiny s deťmi možnosť okrem prehliadky všetkých expozícii sa zapojiť do besedy o živote vlčej svorky s názvom Alfa a omega. Táto beseda začne o 17:00 hod. a na jej konci si deti vyrobia odznaky s vyobrazením vlka na pamiatku. Ak prídu návštevníci do Zážitkového centra Sentinel o 19:00 hod., budú patriť medzi prvých, ktorým predstavíme nové interaktívne prvky v Expozícii baníctva a hutníctva Gemera. Neskôr o 21:00 hod. sa návštevníci môžu zúčastniť kurátorskej komentovanej prehliadky tejto expozície zameranej na Rožňavskú Meterciu.

Počas podujatia otvoríme aj Galériu Baníckeho múzea v Rožňave so všetkými prebiehajúcimi výstavami. Ani tu však nezabudli múzejníci na sprievodné podujatia. O 18:00 hod. si návštevníci môžu vyskúšať tvoriť priamo s autorom výstavy Gemerské impresie – Milanom Laciakom. Záujemcom sa však určite oplatí prísť aj o 20:00 hod., kedy začína zážitkový a náučno-vzdelávací seminár s názvom „Prečo oni?“ spojený s prehliadkou výstavy Tí, ktorí (ne)prežili.

Tí návštevníci, ktorí prídu do Historickej expozícii Baníckeho múzea v Rožňave, si začiatkom každej celej hodiny v jedinečnej večernej atmosfére vypočujú odborný kurátorský výklad k celej expozícii, v ktorej sa nachádza viac ako 4 tisíc exponátov.

Vstupné na podujatie je vo výške 3 Eur. Jedna zakúpená vstupenka je platná pre všetky otvorené múzejné expozície. Deti do 6 rokov majú vstup na podujatie zdarma.

 

Tešíme sa na Vás!


Kontaktná osoba:

PhDr. Erika Hermélyi Gecelovská

Manažérka kultúry

Banícke múzeum v Rožňave

Email: info@banmuz.sk

Tel: +421 940 108 384

 

Pridať komentár

Vysielacie časy:

Vysielame denne v nasledujúcich časoch:

Vysielanie 09:00 
Počasie
11:00
Rožňavský magazín
13:00
Rozsnyói magazin 15:00
Šport a Počasie
16:00
Magazín Plus
17:00
Vysielanie
18:00

 

Ako si nás naladiť