Aktuálne reprezentujú náš kraj v celoslovenskom jazykovom šampionáte

Bratislava, 17. decembra 2019  – Študenti sekundy z Gymnázia P.J. Šafárika v Rožňave zvíťazili v krajskom kole celoslovenskej súťaže v učení cudzích jazykov. Do konca tohto roka sa budú usilovať o titul najusilovnejších študentov cudzích jazykov na Slovensku. Súťaž Jesenný WocaBee šampionát prebieha na slovenských základných a stredných školách od začiatku októbra, súťaží sa vo všetkých cudzích jazykoch a výhradne online. Kritériom hodnotenia je usilovnosť žiakov v učení sa novej slovnej zásoby.

Netradičnú jazykovú súťaž organizuje na školách poskytovateľ aplikácie WocaBee na učenie cudzích slovíčok. Už druhý školský rok WocaBee pomáha učiteľom s výučbou jazykov na školách, zjednodušuje im prácu a žiakov motivuje k učeniu. Funguje to jednoducho – učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok a fráz, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Za precvičovanie slovíčok získavajú body, tzv. Wocapoints – čím viac precvičujú, tým viac bodov získajú a viac sa naučia. Práve usilovnosť v učení je kritériom hodnotenia úspechu v Jesennom WocaBee šampionáte.  Víťazí trieda, ktorá získa najvyšší priemerný počet WocaPoints na žiaka.

Jesenný WocaBee šampionát odštartoval v októbri okresnými kolami, výhercovia postúpili v novembri do krajských súťaží, a tí najlepší z každého kraja aktuálne bojujú o výhru v celoslovenskej súťaži. V Košickom kraji zvíťazili študenti sekundy z Gymnázia P.J. Šafárika v Rožňave.

Pani učiteľka Etela Lompartová, ktorá vo víťaznej triede vyučuje nemecký jazyk, hodnotí samotnú súťaž ako aj výsledky svojich žiakov nasledovne: „Sme veľmi radi, že sme sa zapojili do WocaBee šampionátu. Vďaka súťaživosti žiakov sa učenie slovíčok nemeckého jazyka premenilo na zábavu. Aktivita mojich nemčinárov sa navyše odzrkadlila aj na ich študijných výsledkoch. Čo je najdôležitejšie, vzrástla u nich motivácia o učenie sa druhého cudzieho jazyka.“

Víťazi z Košického kraja v novembri dosiahli každý deň priemerne 358 WocaPoints na žiaka. Jedna zo študentiek pani učiteľky Lompartovej – Jarmila Macková – sa zároveň stala víťazkou krajskej súťaže jednotlivcov s celkovým ziskom 27 293 WocaPoints. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní znamená zisk približne 2 WocaPoints.

V celoslovenskom kole sa finalisti nové slovíčka učia ešte dôkladnejšie, keďže titul celoslovenského šampióna majú už na dosah. Programátor Michal Ošvát, ktorý je autorom aplikácie hovorí: „WocaBee je školám k dispozícii už druhý školský rok, a veľmi ma tešia všetky pozitívne ohlasy od učiteľov aj  žiakov. Preto sme sa v tomto roku rozhodli podporiť ich motiváciu k učeniu ešte viac, prostredníctvom celoslovenskej online súťaže s cenami. Okrem výhier v jednotlivých kolách je však pre všetkých žiakov odmenou najmä zlepšenie ich jazykových vedomostí, ktoré sú pre ich budúcnosť to nejcennejšie.“

WocaBee vyhlási celkové víťaza súťaže Jesenný WocaBee šampionát začiatkom januára 2020. Držíme palce!

 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––WocaBee je webová aplikácia na učenie cudzích slovíčok, ktorá je dostupná online na www.wocabee.app. Učiteľ priebežne pridáva do aplikácie balíky slovíčok, ktoré sa majú žiaci naučiť. Zadávanie je vďaka funkcii inteligentnej predikcie veľmi rýchle a pohodlné, a vytvorený balík môže byť použitý pre inú triedu, prípadne na ďalší školský rok. Žiaci si slovíčka precvičia na domácu úlohu v stanovenom termíne. Na precvičovanie je použitých 5 rôznych metód a aplikácia sa každému individuálne prispôsobuje podľa toho, v ktorých slovíčkach robí žiak chyby – využíva tzv. umelú inteligenciu. WocaBee umožňuje aj spustiť písomky, ktoré sú ihneď automaticky vyhodnotené. WocaBee sa na slovenských školách používa už druhý školský rok. Doteraz aplikáciu vyskúšalo už takmer 30 000 žiakov1300 učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, ktorí jej v hodnotení pridelili 5 z 5-tich hviezdičiek. Jej autorom je mladý slovenský programátor Michal Ošvát, ktorý aplikáciu vyvíjal priamo v spolupráci s pedagógmi na školách.

 

kontakt:

Ing. Jana Čikelová
WocaBee Marketing a PR ?
+421 905 636 375
jana.cikelova@wocabee.app

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Online vysielacie časy:

Streda
18:00 (premiéra)
Štvrtok
09:00 a 18:00 (repríza)
Piatok
09:00 a 18:00 (repríza)
Nedeľa
14:00 (repríza)
Pondelok
09:00 a 18:00 (repríza)
Utorok
09:00 a 18:00 (repríza)

Ako si nás naladiť

Inzercia