Týždeň slovenských knižníc v roku 2022

v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave

 

 

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Týždeň slovenských knižníc sa uskutoční v dňoch 28.2. – 6.3. 2022 pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých.  Základným cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Z dôvodu pandemickej situácie sa presúva do ONLINE priestoru.

 

Týždeň slovenských knižníc 2022 by mal reagovať na naliehanie súčasnej doby a potreby ochrany životného prostredia. Témou by mali byť EKO knižnice so snahou ukázať, že činnosť a správanie, s ktorým sa v knižniciach stretávame, ide aj šetrnejšie k životnému prostrediu.

            V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave sme pripravili rôzne aktivity. Hneď na úvod bude vyhlásená literárna súťaž Perly poznania VI. Realizácia bude prebiehať počas roka v troch kolách pre tri vekové kategórie – deti, mládež, dospelí. Zámerom je oboznámiť verejnosť s literatúrou, v ktorej je potrebné vyhľadávať správne odpovede na cielene zadané otázky.

            Knižničná mini EKO výzva, ktorú môžu záujemcovia sledovať na FB stránke knižnice a Instagrame,bude prezentovať zaujímavosti z kníh spolu s ekologickými výzvami pre verejnosť, s drobnou odmenou pre najaktívnejšieho účastníka. Cieľom je vzbudiť vo verejnosti záujem o problémy životného prostredia formou malých výziev.

Eko-viny prinesú príspevky plné ekológie, šetrenia životného prostredia, triedenia a recyklácie odpadu.

            Čakám, rezervuj si ma na 24 hodín je nová aktivita, kde ponúkame čitateľom možnosť rezervovať si voľné knihy, ktoré sú v danom momente na polici.

            Som fakt dobrá je stručné a netradičné predstavenie kníh z jednotlivých úsekov knižnice, ktoré chceme dostať do povedomia širokej verejnosti.

            Tradičné Literárne pikošky budú mať pokračovanie a prinesú opäť zaujímavosti ako o autoroch, tak i o knihách.

            Ako vzniká kniha – prezentácia zrodu knihy (YouTube)

            Kvíz k 430. výročiu narodenia Jána Ámosa Komenského pod názvom J.Á.Komenský a Slovensko bude prebiehať priebežne na FB knižnice.

            V knižnici práve prebieha aj výstava Košice štetcom – výstava obrazov autorky Eleonóry Kovalčíkovej a výstava fotografií Košice mojím objektívom autora Pavla Košika.

            Putovná výstava silných príbehov predčasne narodených detí pod názvom Narodil sa bojovník! bude prístupná v priestoroch knižnice od 1.3. do 30.4.2022, ktorú realizujeme v spolupráci s Občianskym združením Malíček.

            Drobci v knižnici – krátke popoludnie s aktivitami pre rodičov s deťmi do 5 rokov sa uskutoční na úseku pre deti a mládež v stredu 2.marca 2022.

 

On-line priestor síce nenahradí živý kontakt čitateľa s jeho obľúbeným autorom, avšak je aspoň čiastočnou náhradou pre tých, ktorí na kultúru počas dlhých a ťažkých mesiacoch nezanevreli. Napriem súčasným uvoľneným opatreniam, ktoré sa nedali predvídať, sa Týždeň slovenských knižníc na Slovensku pripravoval v on line priestore. My sa na Vás tešíme aj „na živo“ v našich priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová 3 a na sídlisku Juh, Jovická 66. Sledujte náš web a sociálne siete, kde sa dozviete všetko podstatné.


Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk     Tel. : 058/ 788 09 11 
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Zdroj : http://sakba.sk/aktivity/tyzden-slovenskych-kniznic/
https://www.kniznica-rv.sk/podujatie/tyzden-slovenskych-kniznic-0Pridať komentár

Vysielacie časy:

Vysielame denne v nasledujúcich časoch:

Vysielanie 09:00 
Počasie
11:00
Rožňavský magazín
13:00
Rozsnyói magazin 15:00
Šport a Počasie
16:00
Magazín Plus
17:00
Vysielanie
18:00

 

Ako si nás naladiť