Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave 

048 01 Rožňava, Lipová 3

kultúrna organizácia  Košického samosprávneho kraja

Michal Krause- Pestrou přírodou

Každá fotka je jeden príbeh

 

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pripravila pre širokú verejnosť výstavu fotografií pod názvom „Pestrou přírodou“, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech.

Michal Krause od mala miluje prírodu a zvieratá. Fotografii sa venuje dlhé roky.  Úspešné podnikanie v oblasti internetu opustil v roku 2015. Láska k prírode a fotografovanie sa prepojili a dnes sa venuje hlavne wildlife fotografii, kvôli ktorej navštívil štyri kontinenty a množstvo biotopov od hôr cez severské pláne, lesy mierneho pásma až po tropické dažďové pralesy. 

„Fotenie Wild-life, alebo po našom fotenie divých zvierat, je vlastne poľovačka bez obete“ vysvetlil  Ladislav Viszoczky, fotograf a člen Fotoklubu Pix-XL, rodák z Rožňavy dlhodobo žijúci v Prahe a pokračoval „Rovnako ako poľovník musí aj fotograf mať špecifickú zbraň vybranú na „skolenie“ daného zvieraťa a musí ju 100% ovládať. Musí tiež disponovať adekvátnymi znalosťami o fungovaní prírody, a o chovaní a vlastnostiach zvierat, ktoré chce fotiť. V neposlednom rade je dôležité aj extra obrovská dávka trpezlivosti a niekedy i šťastia. Odmenou fotografa sú „len“ trofeje v podobe nádherných fotografií rozmanitých zvierat v ešte rozmanitejších situáciách. Ja osobne nemám rád keď u fotografiách je dlhý text, ale u tohto žánru, kde je každá fotka jeden príbeh, by som to zaviedol povinne“ dodal Viszoczky.

Český X-Photographer, zakladateľ súťaže Czech Nature Photo Michal Krause, sa vrhol do neistých vôd práce na voľnej nohe. Väčšina jeho aktivít je tak v súčasnosti priamo spojená s fotografovaním divokej prírody. Vyžaduje si to trpezlivosť a prax – ale čakanie na správny okamih často prináša neuveriteľné výsledky.

 

 Pozývame Vás do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na výstavu fotografií prírody, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech. Zábery wildlife je možné si pozrieť v rámci výpožičných hodín knižnice do 30.9.2022. Vstup je voľný.

 

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk       
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17 

Zdroj:

https://www.michalkrause.com/

https://www.michalkrause.com/blog/

https://www.canon.sk/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-photography-tips/


Pridať komentár

Vysielacie časy:

Vysielame denne v nasledujúcich časoch:

Vysielanie 09:00 
Počasie
11:00
Rožňavský magazín
13:00
Rozsnyói magazin 15:00
Šport a Počasie
16:00
Magazín Plus
17:00
Vysielanie
18:00

 

Ako si nás naladiť