Občianske združenie MEDZA, pôsobiace pri Baníckom múzeu v Rožňave, prezentovalo vo štvrtok, dňa 21.3. 2019 širokej verejnosti dvojjazyčnú slovensko-maďarskú knižnú publikáciu Rožňava a Miškovec – priemyselné dedičstvo (Rozsnyó és Miskolc – ipari örökség), ktorú vydalo na sklonku minulého roka.

Podujatie sa konalo v zasadacej miestnosti Zážitkového centra SENTINEL, kde po úvodnom privítaní pána riaditeľa P. Lackaniča prezentovali múzejníci aj zaujímavé regionálne témy. Ako prvý sa predstavil Norbert Mogyorósi, ktorý prezentoval lanové dráhy na Gemeri, do histórie chaty Volovec zúčastnených zasvätila Gabriela Kolesárová, po ktorej sa dostal na rad Pavol Horváth, ktorý predviedol 3D vizualizáciu priemyselnej časti Rožňava Bane.

V závere podujatia vystúpila Jaroslava Neubauerová a prítomným predstavila aj samotnú knihu, ktorú si potom mohli záujemcovia vziať so sebou ako darček. My pevne dúfame, že sa táto kniha, ako aj iné publikácie Baníckeho múzea v Rožňave, bude naďalej tešiť veľkému záujmu
verejnosti.

Róbert Šimko

Róbert Šimko, manažér kultúry
Oddelenie propagácie
+421 940 108 384
info@banmuz.sk
Banícke múzeum v Rožňave, Šafárikova 31, 048 01 Rožňava
www.banmuz.sk

Pridať komentár

Vysielacie časy:

Vysielame denne v nasledujúcich časoch:

Vysielanie 09:00 
Počasie
11:00
Rožňavský magazín
13:00
Rozsnyói magazin 15:00
Šport a Počasie
16:00
Magazín Plus
17:00
Vysielanie
18:00

 

Ako si nás naladiť