Prispejte na jeden dych na účet verejnej zbierky Belasý motýľ

Čo všetko viete spraviť na jeden dych? Potopiť sa do hĺbky 15 metrov, vypiť pol litra vody, skočiť cez potok, uvoľniť svaly krčnej chrbtice a… prispieť. Pomôžte ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami dýchať. Vyzýva v novom spote Juraj Šoko Tabaček, ktorý sa tento rok stal ambasádorom verejnej zbierky Belasý motýľ 2021.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizuje aj tento rok online zbierku Belasý motýľ. Je výnimočná tým, že ľudia s nervosvalovými ochoreniami sú nielen organizátormi zbierky, ale aj prijímateľmi pomoci. Motýľ vyjadruje našu túžbu po nezávislom pohybe, ale zároveň poukazuje na krehkosť našich životov.

 

Koronavírus sa pre nás kvôli nášmu zriedkavému ochoreniu stal nebezpečnou hrozbou. O to viac potrebujeme Vašu pomoc. Štát a zdravotné poisťovne mnohé pomôcky, ktoré sú nevyhnutné pre náš život, preplácajú len čiastočne alebo vôbec. Musíme za ne často doplácať vysoké sumy. Ide najmä o elektrické a mechanické vozíky a ich individuálne úpravy, antidekubitné sedačky a matrace, zdviháky, alternatívne ovládania počítača, príslušenstvo k dýchacím prístrojom, odsávačky hlienov, centrály elektrickej energie, náklady za opravy pomôcok a iné špecifické výdavky.

Ľudia s nervovosvalovými ochoreniami majú slabé svaly, ale nesmierne silnú vôľu a túžia po slobodnom pohybe. Medzi tieto ochorenia patria rôzne druhy dystrofií ako Duchenne, Becker, ale aj spinálna muskulárna atrofia (SMA) či amyotrofická laterálna skleróza (ALS) a iné. Aby mohli viesť plnohodnotný život, študovať, pracovať, mať rodinu, potrebujú rozmanité kompenzačné pomôcky.

Za 21 rokov histórie verejnej zbierky Belasý motýľ sme pomohli v 691-tich prípadoch sumou 389.051,65 €. Okrem iných pomôcok, sme prispeli na 158 elektrických a na 144 mechanických vozíkov.

Ako môžete prispieť aj na jeden dych?

Finančne prispieť na zbierku Belasý motýľ môžete online na www.belasymotyl.sk.

 

Ďakujeme.
Vaša pomoc – naše krídla
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

 

Kontakt:
Mgr. Andrea Madunová
predsedníčka Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR
omd@omdvsr.sk

 

02/4341 1686, 0948 04 66 71
www.belasymotyl.sk
www.omdvsr.sk

Pridať komentár

Vysielacie časy:

Vysielame denne v nasledujúcich časoch:

Vysielanie 09:00 
Počasie
11:00
Rožňavský magazín
13:00
Rozsnyói magazin 15:00
Šport a Počasie
16:00
Magazín Plus
17:00
Vysielanie
18:00

 

Ako si nás naladiť